Klimatyzacja

24 367 33 33
514 777 877

Numer kontaktowy

Social media

Ze względu na zmiany klimatyczne coraz więcej osób szuka rozwiązań na upały. Coraz powszechniejszym rozwiązaniem staje się klimatyzacja w mieszkaniach czy domach jednorodzinnych. To najskuteczniejszy sposób, na zwiększenie komfortu życia w najgorętsze letnie miesiące. Warto również pamiętać, że nowoczesne jednostki przydadzą się także zimą, ponieważ nowym trendem jest wykorzystywanie klimatyzacji do ogrzewania domu.

Jak działa klimatyzacja?

Zwykle czynnik chłodniczy pobiera energię z jednostki zewnętrznej i przekazuje ją do jednostki wewnętrznej. Wbrew obiegowej opinii klimatyzacja to nie tylko chłodzenie. Umożliwia ona dostosowywanie temperatury pomieszczenia oraz wilgotności, a także gwarantuje filtrację i płynny przepływ powietrza. Z tych względów zalecana jest np. alergikom i osobom borykającym się z problemami oddechowymi.

Ile kosztuje klimatyzacja do domu?

Osoby zainteresowane zakupem klimatyzacji obawiają się często o koszty. Trzeba mieć na uwadze, że montaż klimatyzacji wymaga nieco środków. Dokładna cena zależna jest od wykorzystanych typów instalacji oraz powierzchni mieszkania czy domu. Rozbudowany klimatyzator split to zupełnie inny koszt niż klimatyzator ścienny. Jednak za sprawą coraz większej popularności tych urządzeń, producenci oferują modele dostosowane do potrzeb i możliwości finansowych różnych użytkowników. Warto pamiętać, że taka instalacja, to inwestycja, która zwróci się poprzez polepszone zdrowie, samopoczucie i codzienny komfort termiczny.
HAIER od lat angażuje się w innowacje i projekty dotyczące zdrowego powietrza. Zaawansowane technologie HAIER pozwalają użytkownikom cieszyć się powietrzem najwyższej jakości. Komfort i przyjemność użytkowania zapewniono dzięki nowoczesnym technologiom oczyszczania zarówno powietrza, jak i samego urządzenia. Zanieczyszczenie powietrze jest globalnym problemem, które bezpośrednio zagraża naszemu zdrowiu. Zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu powodują dyskomfort, alergie, mogą także prowadzić do poważnych chorób płucnych. Haier to lider branży HVAC zaangażowany w opracowywanie najnowszych prozdrowotnych rozwiązań technologicznych, zapewniających komfort czystego powietrza.

STERYLIZACJA UV-C PRO

Sterylizacja UV-C PRO może hamować rozwój wirusa SARS-CoV-2 do 99.991%*. Skuteczność technologii w walce z koronawirusem została potwierdzona Certyfikatem Texcell, w przestrzeni o powierzchni 6,7 m³. Wynik wskazuje, że jest ona bardzo skuteczna w hamowaniu koronawirusa (SARS-CoV-2). Poświadcza to oficjalny certyfikat wystawiony przez organizację Texcell Funkcja STERYLIZACJA UV-C PRO zapewnia najskuteczniejsze oczyszczanie spośród technologii opracowanych przez inżynierów HAIER – twórców technologii oczyszczania promieniami UV-C. Funkcja STERYLIZACJA UV-C PRO dostępna wyłącznie w klimatyzatorach HAIER EXPERT Plus.

STERYLIZACJA UV-C

Skuteczność w walce z koronawirusem potwierdzona certyfikatem Texcell*. Wbudowana w klimatyzator lampa LED naświetla promieniami UV-C przepływające przez klimatyzator powietrze, w którym może znajdować się od 5-34% mikrorganizmów. Dzięki napromieniowaniu mikroorganizmy giną bądź tracą możliwość namnażania się. Technologia Sterylizacja UV-C jest bezpieczna dla zdrowia człowieka, ponieważ promieniowanie nie wydostaje się poza urządzenie. Funkcja ta może być używana w obecności ludzi i zwierząt w pomieszczeniu. Funkcja STERYLIZACJA UV-C hamuje rozwój wirusa SARS-CoV-2 do 99,99% co zostało potwierdzone przez niezależnych ekspertów. Funkcja jest dostępna w klimatyzatorach: PEARL Plus, FLEXIS Plus White Matt, FLEXIS Plus Black Matt, FLEXIS White Shine, FLEXIS Plus Silver Shine.

SELF PURIFY | FILTR IFD

Technologia Self Purify wraz z zaawansowanym filtrem IFD skutecznie oczyszcza powietrze w klimatyzowanym pomieszczeniu. Siatka filtrująca IFD zapewnia większą zdolność usuwania zanieczyszczeń z powietrza. Siatka filtrująca składa się z ok. 7000 otworów do pochłaniania pyłu oraz innych zanieczyszczeń. Włączenie funkcji generuje elektryczność statyczną absorbującą kurz. Pomiar skuteczności oczyszczania powietrza wg .CADR wynosi nawet 300 m3/h. Oznacza to, że klimatyzator z funkcją Self Purify gwarantuje równie wysoką skuteczność, co profesjonalne oczyszczacze powietrza dostępne na rynku.
Funkcja Self Purify gwarantuje czyste powietrze w pomieszczeniu już w 15 minut! Dodatkowym atutem jest czujnik jakości powietrza wykrywający zanieczyszczenia –czerwona sygnalizacja oznacza zanieczyszczone powietrze, zielona natomiast oznacza czyste i wolne od kurzu i zanieczyszczeń powietrze. Funkcja Self Purify dostępna jest w klimatyzatorach JADE Plus

Klimatyzacja HAIER – Technologie oczyszczania klimatyzatora

Nie mniej ważne aniżeli prozdrowotne funkcje w klimatyzatorach HAIER są funkcje pozwalające na utrzymanie samego urządzenia w nieskazitelnej czystości. Wpływa to nie tylko na higienę pracy urządzenia, lecz także na jego wydajność i żywotność.

SELF CLEAN

Technologia samooczyszczania urządzenia. Funkcja pozwala na sprawniejsze i wygodniejsze użytkowanie urządzenia. Wilgotne powietrze zamraża powierzchnię wymiennika ciepła klimatyzatora i usuwa zanieczyszczenia w momencie rozmrażania. Warto pamiętać, że zabrudzenia zgromadzone na wymienniku ciepła sprzyjają rozwojowi bakterii przez co negatywnie wpływają na jakość powietrza, a dodatkowo obniżają zdolność chłodniczą klimatyzacji nawet o 15-30%. Warto pamiętać o regularnym czyszczeniu urządzenia.
Zabrudzenia gromadzące się na wymienniku podczas pracy klimatyzatora sprzyjają rozwojowi bakterii, wpływają na jakość powietrza w pomieszczeniu i obniżają zdolność chłodniczą nawet o 15-30%. Wszystkie klimatyzatory zawierające Plus w nazwie, posiadają funkcje SELF CLEAN: JADE Plus, EXPERT Plus, PEARL Plus, FLEXIS Plus White Matt, FLEXIS Plus Black Matt, FLEXIS Plus White Shine, FLEXIS Plus Silver Shine, TUNDRA Plus oraz TAYGA Plus.

56°C STERI CLEAN

Funkcja 56 ℃ Steri Clean skutecznie zabija bakterie i wirusy poprzez podgrzanie wymiennika ciepła do temperatury 56℃przez 30 minut. Sterylizacja w wysokiej temperaturze 56℃sprawia, że wirusy i bakterie giną w ciągu ok. 30 minut. Tuż po zakończonym procesie temperatura wymiennika ciepła jest wyrównywana, aby uzyskać lepszą wydajność oczyszczania.
Funkcja 56℃ Steri Clean dostępna jest w klimatyzatorach JADE Plus, EXPERT Plus, PEARL Plus, FLEXIS Plus White Matt, FLEXIS Plus Black Matt, FLEXIS Plus White Shine, FLEXIS Plus Silver Shine.

SELF HYGIENE

Antybakteryjna powłoka z nanocząteczkami srebra nałożona na komponenty cyrkulacji powietrza w urządzeniu, zapobiega rozwojowi pleśni i bakterii. Powłoką antybakteryjną z nanocząsteczkami srebra pokryte są następujące elementy klimatyzatora – wentylator, zintegrowana dolna obudowa wraz z tacą skroplin.
Funkcja Self Hygiene to gwarancja efektywnego hamowania rozwoju nawet 6 rodzaju pleśni! Self Hygiene eliminuje bakterie i wirusy z wydajnością nawet do 99%. Funkcja dostępna jest w klimatyzatorach JADE Plus, FLEXIS Plus White Matt, FLEXIS Plus Black Matt, FLEXIS Plus White Shine oraz FLEXIS Plus Silver Shine.

Komfort i technologia

W związku z ciągłym rozwojem innowacji w dziedzinie klimatyzacji HAIER dostarcza także rozwiązania, z zakresu inteligentnej kontroli, które gwarantują Użytkownikom maksymalną wygodę przy maksymalnie wydajnej pracy systemu klimatyzacji. Wszystkie jednostki ścienne wyposażone są w możliwość sterowania Wi-Fi. Dedykowane aplikacje pozwalają sterować urządzeniami zanim jeszcze wrócimy do domu – za pomocą smartfonu bądź tabletu.

I FEEL

Funkcja I FEEL pozwala na równomierny odczyt temperatury z każdego miejsca w pomieszczeniu, dzięki czemu unika się wrażenia bezpośredniego nawiewu i nierównomiernego chłodzenia powietrza. Jednocześnie kompaktowa budowa klimatyzatorów HAIER, umożliwiająca łatwy dostęp do komponentów urządzenia zapewnia ich proste i szybkie czyszczenie. Wszystko po to, by systemy klimatyzacji pracowały efektywnie już nie tylko chłodząc, czy wydajnie grzejąc. Teraz także zapewniają jakość zdrowego i czystego powietrza w każdym domu!
Funkcja I FEEL dostępna jest w klimatyzatorach EXPERT Plus. *Technologia STERYLIZACJA UV-C PRO zastosowana w klimatyzatorach Haier może pełnić funkcję hamowania rozwoju wirusa SARS-CoV-2 w oparciu o wyniki laboratoryjnego badania wydajności lampy UV-C (badanie: Non-GLP VIRAL CLEARANCE STUDY – FIO). Testy zostały przeprowadzone przez Texcell, globalną organizację zajmująca się przeprowadzaniem badań na zlecenie. Texcell zweryfikował i potwierdził skuteczność tej technologii na poziomie 99.991%, w zamkniętym środowisku laboratoryjnym o objętości 6,7 m³ , w czasie 24 godzin. Wydajność funkcji Sterylizacja UV-C PRO zmienia się w zależności od wielkości pomieszczenia i panujących warunków. Klimatyzatory Haier z technologią Sterylizacja UV-C PRO nie są urządzeniami medycznymi. Należy przestrzegać lokalnych zaleceń sanitarnych.